Nese keni enderuar per nje pushim ne Bora Bora por problemi ka qene rruga e larget dhe ndrimi i 2-3 aeroplaneve atehere kemi nje lajm te mire per ju,

Ne vitin 2019 ne Panama do te hapet Viceroy Bocas Del Toro nje resort perrallor qe gjindet ne Panama afer kufirit me Kosta Rica.

viceroy_pan_bunkalow-e1469117251667-750x452

Resorti eshte i qasshem nga Panama City vetem me anije, hidroavion dhe helikopter, dhe eshte i shtrire ne nje hapsire prej 900 hektare ku ne total ka 186 dhoma dhe 42 villa mbi oqean.

664

Ashtu si fantazite e Bora Bora edhe  këto villa mbi oqean do të ju lejne pa frymë me pamjet spektakolare te  oqeanit, secila ka pishinë private dhe qasje të drejtpërdrejtë në oqean.

498

Viceroy Bocas Del Toro nuk eshte i hapur ende per rezervime dhe nuk ka ndonje indikacion te cmimeve per momentin, shpresojme te jene me te arsyeshem se BoraBora ku p.sh. nje nate ne Four Seasons Bora Bora ne ville mbi oqean kushton rreth 1,500 euro.